středa 23. října 2013

Plán útěku (Escape Plan) - 65%

Dědoušové Sly a Arnold ještě nepatří do starého železa!

Ale to už koneckonců od Expendables všichni víme. Ovšem POZOR! Plán útěku nejsou Expendables ani zdaleka. Taky to není žádný akční nářez.


Takže jestli někdo očekává Arnolda a Slye jak to někde kosí s raketometem v ruce, tak je vedle jak ta jedle. Jestli něco uvidíte, tak Arnolda a Slye, jak se snaží vyjebat (pardon my french) s Jamesem Caviezelem a naopak. Protože Arnold a Sly jsou zavření ve vězení, kterému James šéfuje za asistence evil poskoka a dozorce Vinnie Jonese. Sly se útěky z vězení živí a Arnoldovi se za katrem do konce života tvrdnout nechce (jednoduše řečeno).

Místo akčního nářezu divák tedy dostane thriller o přemýšlivém mistru útěků Stallonem a rozverným Schwarzenegerem. Což může být trochu problém - expectations narazí na reality a divák je tak nějak zmaten. I přesto si myslím, že si film může každý dost užít. Není to nic, co byste si pamatovali za další týden, ale jako odpočinková záležitost pro páteční večer se to hodí. A pokud máte rádi tyhle staré pardály z osmdesátkových akčních filmů, tak až Arnold vezme na konci filmu do ruky konečně kulomet, roztečete se blahem :) Plus, když jsme u toho Arnolda, tak se mi asi nejvíc vryla do paměti scéna, kde předvádí cosi na způsob hysterického záchvatu, vše komplet v němčině. Takhle asi ještě nikdy nehrál! :)

Mluvím pořád jen o Arnoldovi a na Slye zapomínám - evidentně mě jeho výkon tolik nechytnul. Je to prostě klasický Stallone, drsnej jak smirgl, s hlasem jak ze studně a hláškama suchýma jak Sahara. Takže vlastně žádné překvapení, všechno při starém.

Režisér Mikael Håfström pro mě byl trochu neznámý, než jsem si vyjela jeho režijní filmografii a jeho posledním filmem před Plánem útěku byl Obřad (The Rite), který jsem viděla. Ha! Když si to přeberu, z obou těchto filmů mám dost podobný pocit - dobrý, ale snadno zapomenutelný.
Štítky:

0 komentářů:

Okomentovat