pondělí 11. listopadu 2013

Arthur. James Arthur. A v Praze!

James Arthur přijede 2.března 2014 koncertovat do Prahy. A pro mě je to jedna ze zpráv dnešního dne.

Protože nemám televizi a rádio taky neposlouchám, tak netuším, jestli o něm něco do naší kotliny přes moře z UK něco řádně došlo. První single/cover Impossible byl celkem hitovkou na Slovenskou, takže se dá očekávat, že minimálně tohle sem proniklo.
Impossible je song, se kterým se Jamesovi podařilo vyhrát 9.serii britského X Factoru a v UK s ním trhal rekordy. A není se čemu divit, protože jsem jeho cestu X Factorem sledovala a strašně mu držela palce - takový talent a hlas se jen tak nevidí. Buď jak buď, Impossible je pořád jenom cover písničky od zpěvačky Shontelle, to pravé vzrůšo přišlo až minulý týden, kdy James vydal svojí první sólovou desku, plnou autorské tvorby, jednoduše pojmenovanou James Arthur. A je fakt super!

Na tohle CD jsem se těšila jak na Vánoce - James není v autorské tvorbě žádný amatér, píše, skládá a hraje už celkem dlouho, takže se internety hemží písničkami z doby před X Factorem. A když jsem se tím vším postupně probírala, fakt jsem nechápala, proč si ho nikdo pořádně nevšiml už dřív. Protože všechny ty věci mají hlavu, patu a hlavně duši. Někdy dost temnou - jak už to tak bývá, a James patří k těm umělcům co čerpají z těžkých chvilek, dětství, depresí, myšlenek na sebevraždu, rozchodů, dob kdy byl regulérním bezdomovcem a tak podobně. Někdy to není žádný čajíček. Ale pořád setsakramentsky příjemný zážitek.
Za všechny jedna z mých oblíbených "oldies" - Faded. Kde se tak nějak objevuje všechno, co jsem popsala výše("Yeah, it's just too much now that I'm all grown up - I've been dragged through the dirt, now I should be blowing up - Still I'm blowing, yeah I'm blowing - And still I don't know where the hell I should be going - So I guess it's just live like this til my mind goes snap - No love, no drug could ever fill this gap - Yeah I live for the high until it all floods back - Like the tears of the years that I can't get back").


A když vyšel na konci října první single z nové desky You're Nobody 'Till Somebody Loves You, docela mi spadla čelist, protože něco takovýho jsem nečekala, ale má to teda výborný feeling a rytmus a je to fakt skvělý. Nekecám!


Ale jestli mě něco z toho CD posadilo na zadek, tak to je New Tattoo. Protože to má, krom teda toho feelingu, i báječný lyrics.
I wear you like a new tattoo
The design, the desire, I don't wanna remove
You're the kind of thing that I could love forever


Závěrem ještě dodám vyškolení emérické adolescentní polonahé rebelky Miley Cyrus coverem její Wrecking Ball(ne, nikdo se tam nahej na kouli nehoupe).
A já jdu čekat na lístky a odškrtávat na března! (btw. má James v den pražského koncertu 26. narozeniny. Epic.)

Štítky: ,

0 komentářů:

Okomentovat