středa 13. listopadu 2013

Insidious 2 (Insidous: Chapter 2) - 30%

Pokud vaše blízké posedne zlý duch, umlaťte ducha jeho ještě zlejší matky houpacím koněm. Problem solved.

Že bude mít hororovka Insidious pokračování bylo jasné stejně tak, jako že po listopadu přijde prosinec. Film vzbudil poměrně nadšené ohlasy. Já už tak nadšená nebyla, ale v zásadě jsem taky neměla nic proti. Taková standardní duchařina. Takhle jsem se o tom zmínila na své fb zdi(pokud jste jedničku neviděli, tak tu máme trochu spoilery):


Tak v pokračování Patrick Wilson kalhoty nosil (krom recyklace záběrů z jedničky, kde zrovna má jen ty trenky). 

Tentokrát ovšem duchem posedlý nebyl syn, nýbrž sám Patrick Wilson - což už jasně vyplývalo z konce prvního filmu. Takže sledujeme, jak se zlými duchy bojuje jeho manželka, matka a dva "oh so funny gay" ghosts busters, se kterými jsme se už taky setkali předtím, hodný duch paní zabité na konci prvního dílu + nový ghost buster.

Toliko k ději. Pokud čekáte nějaké zásadní rozuzlení nebo policejní vyšetřování ohledně vraždy z konce prvního Insidious, tak to ze začátku vypadá, že se možná i dočkáte. Ale nedočkáte. Scénáristé to celkem odbudou, abychom se mohli věnovat nahánění dalších úchylných nemrtvých bytostí. A ty nemrtvé bytosti nejsou vůbec děsivé! Celý film vlastně není moc děsivý... Ze začátku si to drží nějakou hladinu děsu a lekaček, zvlášť když (opět) strachem pološílená Rose Byrne pobíhá po domě, kde samo od sebe hraje piano a dětská chodítka a duchové jí (opět) prostřednictvím elektronické chůvičky působí děsy. A pak se to celé zvrtne. Zvlášť když na scénu nastoupí již zmiňovaní ghost gay busters, kteří se SNAŽÍ DĚLAT HUMOR. A to myslím smrtelně vážně. Když pikosekundu po scéně, která má člověka vyděsit k smrti, začne někdo cpát snahu o humor, tak to působí.. dost nesourodě, divně a člověk se přestane bát. V čistokrevné komedii nebo spíš parodii o vymítání duchů by to dávalo smysl, ale tady teda ne.

A to mám ještě horší zprávy - krom toho humoru, který tam je naschvál, je tam bohužel i dost scén, které jsou k smíchu dost omylem. Patří k nim i ty, kde se Patrick Wilson snaží do kamery hodit svůj evil face. Na projekci, kde jsem byla, byl sál skoro celý zaplněný a lidi smíchy skoro padali ze sedaček. To samé při dramatických chvílích, kdy (spoiler) se Patrick snaží dostihnout Rose a udělat s ní krátký proces, dojde k bitce v kuchyni, kde se ho ona snaží utlouct rendlíkem... (potom ho ještě bije kladivem do hlavy, ale bez efektu. Wilson je evidentně tvrdá palice!).

Vyzdvihnout ale musím provázanost s prvním dílem, kde do sebe některé scény pak hezky zapadnou. Některé.

Jsem z toho celkově trochu na rozpacích - kdyby se mě někdo zeptal, jestli se na Insidious 2 podívat, tak nevím, jestli říct, že ne, protože je to blbý, nebo ano, protože je to tak blbý, až je to vtipný.

Závěrem opět díky ČSFD za projekci.
Štítky:

0 komentářů:

Okomentovat