středa 27. listopadu 2013

Thor: Temný svět (Thor: The Dark World) - 80%

Thor: Temný svět je další film z řady Marvelovek, pokračování prvního Thora a dějově i prvních Avengers.


Jsem velká fanynka Marvelovek, Avengers bych mohla sledovat pořád dokola a Thor rozhodně patří k mým oblíbenějším postavám. Takže tady skoro není co řešit. Plus ještě zbožňuju memes s Thorem. Těch není nikdy dost!
Takže tenhle post bude hodně stručný a hodně obrázkový.


Dobrou zprávou je, že Thor: Temný svět je ještě o fous lepší, než první Thor. Chris Hemsworth vypadá snad ještě líp než kdy předtím (Th'oreál Asgard evidentně funguje), Natalie Portman není tak příšerně otravná, Kat Dennings je pořád stejně boží (na kanále CBS teď běží už třetí řada seriálu 2 Broke Girls, kde hraje jednu z hlavních rolí a hláškuje tam ještě o 200% vtipněji + pro pány/milovníky bujných dekoltů - kolem toho jejího se točí spousta vtípků a dvojsmyslů) a pro starší a pokročilé fanyny je tu Tom Hiddleston, který opět nezklamal. So far so good.

U těchto superhrdinských filmů pokládám za zbytečné se nějak zásadně rozepisovat o ději - hlavní hrdina potřebuje porazit hlavního zlouna, zachránit svět/vesmír/svou životní lásku/rodinu/světový mír. Pak už jde jen o kvality hlavního zlouna. Ten ve druhém Thorovi není zas tak zajímavý, ale vyloženě bezzubý a kreténský taky není.
Jak už jsem zmínila, životní láska (a že ty bývají v takových filmech vskutku nejotravnější postavy a obvykle mám chuť je umlátit židlí) není tak na zabití.
Akční scény jsou přehlednější než v jedničce, atmosféra taky lepší a vtipy.. no, vtipnější. Částečně taky proto, že Stellan Skarsgard went mad!

Jediný menší problém nastal (pro mě trochu překvapivě) při scénách v Asgardu. Jak se mi Asgard v prvním Thorovi hrozně moc líbil, tak ve dvojce jsem měla pocit, že se dívám na Star Wars - kdyby mi někdo řekl, že se Natalie Portman právě prochází po Naboo, tak mu to bez problémů uvěřím. A když došlo na scénu, kde byla jisté postavě useknuta ruka, SW vesmír se zacyklil. Už je prostě těžké natočit něco, co by nepřipomínalo něco jiného. Ještě když se recyklují herci.


Je to, zkrátka a jednoduše další z řady. Z té lepší. Fanoušci budou určitě nadšení a dobrá zpráva z konce titulků je, že Thor will be back. (Surprise!!)


A tuto obrázkovou přehlídku uzavřu jedním kouskem ze své vlastní Thor-fandom kuchyně.

Amna, Goddess of Thunder
Teď se zbývá jen těšit na další Marvelovku, Captain America: Winter Soldier (do češtiny přeloženo jako Návrat prvního Avengera...), která by do našich končin měla dorazit v dubnu příštího roku. Juch!
Štítky:

3 komentáře: