neděle 17. listopadu 2013

Vlhká místa (Feuchtgebiete) - 40%

Film s podtitulem "O čem holky nemluví". Nejspíš proto, že ty věci ve skutečnosti spousta lidí nechce vůbec vědět.


Film je německý a vznikl na motivy stejnojmenné knihy Charlotte Rocheové, která (ta kniha) je celosvětovým bestsellerem a prý se hodně prodávala i u nás (tady mi něco evidentně uniklo, protože jsem o té knize neměla ani tušení). Podle knihy dokonce u západních sousedů vznikla i divadelní hra. Zkrátka populární dílo, a to zvlášť díky dosti provokativnímu obsahu - to už si člověk asi dokáže vyvodit i z názvu.
V životopise autorky mě zaujala jedna věc - objížděla Německo s předčítáním svojí dizertace s názvem "Zranění penisu způsobená masturbací s vysavači". Aha! Zdá se, že Rocheová má nějaké zatížení na sebepoškozování pohlavních orgánů a spol., protože ve Vlhkých místech je jedním z hlavních bodů zápletky nehoda hlavní hrdinky Helen při holení intimních míst. A to takové nehody, že jí to musí v nemocnici operovat. Oh God. A během pobytu v nemocnici vypravuje historky ze svého života a osvětluje svůj přístup k hygieně (což je spíš nepřístup).
Dalším znakem, kam tenhle film směřuje bylo, že jako první slovo filmu zaznělo "hemeroidy".

Jestli tušíte, že film směřuje stejným směrem jako německé komedie ze serie Holky to chtěj taky, tak jste vedle jak ta jedle. Film se totiž krom humoru snaží hrát i na jakési hlubší poselství a nejspíš se nám snaží říct, že myšlenkové pochody hlavní hrdinky vychází z toho, že se nesmířila s rozvodem rodičů a její hlavní cíl je, aby byli rodiče opět spolu. A tahle zápletka pro mě dost pokulhávala a nedávala moc smysl. Podobně na tom byla zápletka, kde se Helen sbližuje s nemocničním ošetřovatelem, kdy jsem spíš nabyla dojmu, že je mu prasátko Helen čím dál tím víc protivná, ale byla jsem trochu vyvedená z omylu. Další věcí je, že hlavní hrdinka je dost často mimo/na drogách/tělních tekutinách, a pak u některých scén není úplně jasné, jestli to jsou jen její halušky nebo skutečnost. Takže z toho všeho ve výsledku zbyde jen hromada nechuťáren sestříhaných do filmu.

Nechuťárny. To je tedy hlavní téma filmu! Snaha šokovat, někdy až dost prvoplánově. Historky, které Helen vypráví, jsou převážně o sexu, tělních tekutinách a svérázném přístupu k hygieně, hlavně té intimní. Ve Vlhkých místech uvidíte spoustu prsou, penisů, bobrů, masturbací, ejakulací atd. ALE! neuvidíte žádný sex. Jako fakt. Jen ten na samopohon, mockrát, a to pomocí různých předmětů (zeleninový test...). Já snesu docela hodně, takže vyloženě šokovaná nejsem, spíš se ptám proč (protože šokovat, no jo).
Jestli mi něco sem tam probleskne hlavou, tak je to scéna, kdy se Helen a její nejlepší kamarádka rozhodnou stát pokrevními sestrami. Neortodoxní metodou. Která skončí grilovacími kleštěmi. Pak ještě scéna, kdy 4 muži ejakulují nad špenátovou pizzou za tónů valčíku Na krásném modrém Dunaji (to bylo fakt vtipný, ale pizzu si teď asi stejně nějakou dobu neobjednám). Holení s čelovkou.

Pokud nemáte vyloženě labilní žaludek, tak se u filmu určitě párkrát zasmějete. Ale nejsem si moc jistá, že by to  někdo chtěl vidět znovu.

P.S. pokud jste si v hlavě hned spojili německý film + nechuťárny s fekal pornem, tak i toho se tam v soft soft verzi dočkáte.
Štítky:

4 komentáře:

 1. Knížku mám, můžu půjčit, dotaz, pěstovala Helena v nemocnici avokadovou pecku :)
  Jen

  OdpovědětVymazat
 2. díky za nabídku :)
  k dotazu - ano, i na pěstování pecky v nemocnici došlo :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ho hó, po přečtení recenze od Fuky a recenze této jsem se odhodlal film shlédnout. Ač si nemyslím, že jsem nějak přehnaně citlivý a pořádkumilovný (= jsem cynické prase), té (někdy upachtěné) snahy šokovat je tam i dle mého soudu docela dost. Zaujala mě např. úvodní scéna, ala Trainspotting.. Bohužel, moje Němčina není na takové úrovni abych porozuměl, proč bylo třeba té složité gymnastiky na sedátku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. složitá gymnastika na prkýnku byla v rámci řádné výživy pro poševní mikrofloru. podhoubí se musí pěstovat....

   Vymazat