pátek 20. prosince 2013

Walter Mitty a jeho tajný život (The Secret Life of Walter Mitty) - 80%

Walter Mitty a jeho tajný život je film podle povídky Jamese Thurbera. Režíroval a hlavní roli hrál Ben Stiller. Což může trochu mást nebo působit podezřele, ale opak je pravdou!


Walter Mitty je nesmělý snílek. Pracuje v archivu negativů časopisu Life, je beznadějně zakoukaný do kolegyně Cheryl (Kristen Wiig) z účtárny (kterou se snaží kontaktovat pomocí internetové seznamky) a z reality utíká do svého vlastního světa, kde se stává neodolatelným superhrdinou a žena jeho snů mu padá k nohám. Ale jednoho dne přijde čas na to přestat snít, vzepřít se nepřízni osudu (a zlým šéfům, kteří řídí rušení časopisu Life a jeho převedení na internetové periodikum), vydat se za dobrodružstvím na vlastní kůži a mezitím najít jeden ztracený negativ, který může být kdekoliv na světe (protože ho u sebe nejspíš má nespoutaný fotograf v podání Seana Penna). A prostě žít!

První příjemné překvapení byl samotný Ben Stiller. Obvykle když vidím "v hlavní roli: Ben Stiller", tak se mi hrůzou ježí chlupy úplně všude. I když má Stiller celkem zvláštní vkus na výběr filmů, ve kterých hraje, pořád ještě je slušný režisér (a sakra, kdo nemá rád Tropickou bouři) a teď uznávám, že i fakt dobrý herec. A u Waltera Mittyho jsem byl nejvíc překvapená z toho, že ten film není žádná třeskutá sranda záběr za záběrem, ale vlastně milý film, který je zábavný (ale ne vyloženě trapně/prvoplánově), napínavý a má i nějaké to pěkné poselství o životě. Kašlat na filmy jako Přijde letos Ježíšek?, tohle je pro mě ideální materiál na prožití vánočního klidu. Člověk se pobaví a na konci i dojme. Prostě ach. Tohle prostě od Bena Stillera nečekáte. Sice je tam patrná jistá absurdita, kterou najdeme i v již zmiňované Tropické bouři nebo Zoolanderovi, ale jako celek prostě Walter Mitty skvěle funguje.

Korporátní mrdky vs. Walter Mitty
Všechno doplňuje hezká hudba a nápadité scény nebo titulkové sekvence (kdy se titulky objevují například jako nápisy na zdech/silnicích/dopravních značkách/apod.).
Hlavní postavy jsou sympatické, korporátní zlouni jsou správně vtipné karikatury. Sean Penn jako fotograf-staromilec a Shirley McLane jako Walterova matka mě potěšili, i když jsou jejich role poměrně maličké.
Film se z části natáčel na Islandu, takže jako bonus se ještě nabízí záběry na rozkošnou místní přírodu.

Prostě a jednoduše - na takový film jsem už dlouho čekala a v životě by mě nenapadlo, že za ním bude stát zrovna Ben Stiller. Smekám! A ráda se na film podívám znovu.
Štítky:

0 komentářů:

Okomentovat