čtvrtek 6. února 2014

LEGO příběh (The LEGO Movie) - 100%

Fenomenální stavebnice LEGO má svůj vlastní film. A ten je taky fenomenální!


LEGO panáček Emmet je obyčejný stavební dělník, co žije svůj obyčejný LEGO život a všechno je přitom hrozně awesome (jak se dozvíme v jedné z písniček, která je mimochodem tak hrozně pozitivně vlezlá, že si jí musím pořád broukat a už si jí doma pouštím alespoň popáté). A z awesome reality ho vytrhne náhodné setkání s LEGO panáčkou (ne, slova panenka tady prostě nepoužiju) WyldStyle a nalezení tajemné zbraně, která má zabránit zlému prezidentu Byznysovi ve zničení celého světa. Při hrdinské cestě za záchranou Emmet projde několika různými LEGO světy a potká spoustu proslulých LEGO postaviček. Vše završeno poselstvím, které mne dojalo. Och.

Nejvíc mě ale dojalo, jakou si s filmem dali tvůrci hroznou práci! Film je natočený částečně pomocí stop-motion a částečně pomocí CGI. Ale je to udělané tak fikaně, že to vypadá stop-motion reálně celé. Tady si dávali tvůrci ohromný pozor na všechny detaily, takže divák nestačí zírat. Prostě si s tím do puntíku vyhráli a na filmu je vidět, že je to i bavilo. Postavičky jsou zábavné, popkulturní odkazy jsou zábavné, animace je zábavná, hudba je zábavná, písničky jsou zábavné. Je to prostě strašně super!
Celý film je takový rozverný a hravý. Ani ten závěrečný doják, kdy nám chce LEGO příběh sdělit i nějaké morální poselství, celkový dojem nekazí, naopak ho ještě vylepšuje.


Film se bude líbit dětem, ale hlavně se bude líbit "starším a pokročilým" - tedy těm, co si s LEGem hrávali deset-patnáct a víc let zpátky. Taková ta dětská radost, když na plátně rozpoznáváte některé specifické kostičky nebo panáčky, a v duchu si přehráváte, co všechno jste měli doma ("jeeeeeee, pirátská loď, s tou jsem si hrála před dvaceti lety"), je k nezaplacení.

Ještě jednou musím vyzdvihnout zábavnost některých postaviček - zvlášť mě bavil Batman (a jeho "přátelský" vztah ke Green Lanternovi). Ten má ve filmu taky svojí písničku, která mě děsně baví a po příchodu z kina šla pěkně fofrem do iPodu. A nemůžu nesdílet tohle video. To je prostě tak krásně ujetý!


LEGO příběh nemůžu jinak než doporučit. Viděla jsem verzi v originálním znění a nejspíš si to dám znova ještě s českým dabingem. Protože ten film je prostě zábavný a jsem si jistá, že s každým dalším shlédnutím divák objeví nové a nové zajímavé detaily, které mu předtím unikly.

Prostě a jednoduše, takhle by se měly dělat filmy. Takhle by to mělo vypadat.
Štítky:

3 komentáře:

  1. Odpovědi
    1. Cinema City Slovanský dům promítá v originále bez titulků - takže tam

      Vymazat
  2. V pondělí jsem byla se svým synem na filmu Lego Movie v kině a musím říct, že nejenom můj syn, ale i já jsem byla naprosto nadšená:-D. Jsem ráda, že i v dnešní době se dělají filmy nápadité, zábavné a bez zbytečného násilí. Včera jsem dokonce na internetu narazila na Lego s hlavním hrdinou Emmetem a jelikož je to od shlédnutí filmu nejoblíbenější hrdina mého syna, tak jsem mu ho pořídila. Skvělý výběr najdete na srovnávačích nebo http://www.hracky-kong.cz/. Už se oba moc těšíme na další pokračování:-).

    OdpovědětVymazat